Obserwatorzy

poniedziałek, 6 maja 2013

Szczeniak czy dorosły pies?

Wiele z was pewnie zastanawia się nad kupnem psa, ale dochodzi do tego kolejne pytanie "Szczeniak czy dorosły pies?" Więc tak szczeniak jak i duży pies mają swoje wady i zalety.


Decydując się na szczeniaka musimy wiedzieć, że to nie będzie przez cały czas ten sam słodki piesek do całowania i przytulania. Ze szczeniakiem wiążą się częste spacery, odpowiednie żywienie, poniszczone przedmioty, siusianie w domu i co najważniejsze wychowywanie!

Jeżeli chodzi o dorosłego psa to możemy mieć problem np. ze złym wychowaniem poprzedniego właściciela. Pies starszy wolniej się uczy więc jeśli będzie wskakiwał na łóżko, a tego nie będziemy chcieli to może być problem żeby go tego oduczyć. Problem też jest w tym, że dorosły pies może nie akceptować innych zwierząt będących w naszym domu ponieważ szczeniak się przyzwyczaja a duży będzie potrzebował na to więcej czasu.

Moim zdaniem jeżeli nie wiemy w jakim wieku chcemy psa to najlepszym rozwiązaniem jest wiek pomiędzy szczeniakiem a dorosłym psem czyli ok. 8 miesięcy.
Jeżeli macie jakiś problem piszcie na e-maila pomogę!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz