Obserwatorzy

niedziela, 28 października 2012

Znów zima...

Całą polske zasypało śniegiem. Temperatura się obniżyła, a my ze swoimi psiakami musimy przecież wychodzić na spacery w tak zimne dni. Więć co zrobić żeby łapki naszych psiaków były zadbane zimą? Oto kilka porad: 

*Wiemy, że psy kochają szaleństwa w śniegu... Ale starajmy się przy bardzo niskich temperaturach nie spędzać długiego czasu na dworze. Ponieważ przy bardzo niskiej temperaturze psie łapki mogą się podrażniać.

*Ulice, gdy są śliskie zostawają posypywane solą, która niestety nie działa kojąco na psie łapy wręcz odwrotnie- podrażnia je. Jak temu zapobiec? Sposób jest prosty po każdym spacerze poprostu opłukujmy łapki letnią wodą. NIE GORĄCĄ! 

*U długowłosych psów często się zdarza, że śniegowe kuleczki zostawają między palcami. Śnieg tam się robi twardy i rani opuszki naszy pupili. Po każdym spacerku sprawdzaj psu łapki i zobacz czy nie są zaczerwienione


*Poniektórzy ludzie ubierają swoim psom buciki np. Jesienią... Nie popieram tego, ale zimą jest to jak najbardziej dobre rozwiązanie ponieważ psa chroni to przed solą, zimnem i śniegiem. 

Jeżeli jednak pies nie chce chodzić w bucikach nie zmuszajmy go do tego!

Łapki łapkami a co zrobić żeby psom w budzie nie było zimno? 

*Niestety poniektóre psiaki nie mają tyle szczęścia i mieszkają w budzie. ( Mam nadzieje, że nie są przywiązane łajcuchem, ani inną linką, ponieważ pies musi pozostać wolny i biegać sobie swobodnie) Musimy także zadbać o nie, jak? 

*Pies który mieszka w budzie powinien dostawać więcej jedzenia. W tym 2 ciepłe. 

*Do wody możemy dodać trochę oleju, by zapobiec zamarznięciu. 

*Do środka budy dodajemy słomy dzięki niej psiak będzie miał cieplutko. 

*Kupmy także psu ocieplaną bude.

Jak zadbać o całe ciało podopiecznego? 

*Często właściciele małych psów mają problem ponieważ ich pupil trzęsie się na dworze z zimna. Wiele z nich popełnia ten sam błąd. Jaki? Strzyże swoje psy. Nie róbmy tego zimą! Ponieważ futerko i włosy (u yorków, maltańczyków itp.) ogrzewa je. Jednak w tym roku zima przyszła do nas niespodziewanie i pewnie większość właścicieli zdązyłą już ostrzyc swoje psy. Więc najlepszym rozwiązaniem będą krótsze spacery i ubranka. A co zrobić z tymi większymi psami? Dla nich też są specjalne Derki. 


*Dbajmy o sierść naszego pupila. Nie pozwólmy aby powstawały kołtuny. Używajmy szamponów z dużą ilością substancji natłuszczających. Ochroni to psa przed przylepianiem się śniegu. 


*Nie kąpmy psa bez potrzeby. Jeżeli już bedzie taka konieczność to musimy wysuszyć dobrze sierść i odczekać kilka godzin ponieważ sierść musi się natłuszczyć. Ocieplana derka dla dużego psa.

Ubranko dla małego psa.

No to tyle. Mam nadzieje, że będziecie dbali o swoje psy. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz